В Олександрії викрито ще одну схему оббирання бюджету шляхом шантажу медичних сестер

Схема протиправного збагачення шляхом вибивання грошей із молодшого медичного персоналу керівництвом медичних закладів діяла в місті Олександрії декілька років та, імовірно, має зв’язок не тільки з очільниками управління охорони здоров’я мерії, а й з головними керівниками міста.

Наприкінці минулого тижня прокуратура області повідомила про виявлення чергової схеми протиправної діяльності в медичній галузі Олександрії та проведення нових обшуків. За інформацією власних джерел «Тексти.Олександрія», мова йде про діяльність групи службових осіб з числа посадовців міської лікарні та управління охорони здоров’я мерії, що тривалий час застосували схему розкрадання коштів фонду оплати праці міської лікарні шляхом шантажування працівників закладу, що пішли у відпустку по родам та догляду за дитиною, забезпечуючи їм безперервність страхового трудового стажу.

Злочинна схема діяла достатньо просто. Жінкам-медсестрам, які працювали в лікарні, а потім пішли у відпустку по догляду за дитиною та бажали її продовжити після трьох років, пропонували нехитру схему: де-факто вони залишались і надалі вдома, а де-юре – нібито виходили на роботу. За таку безперервність страхового стажу вони просто віддавали всю незаконно нараховану заробітну плату службовцям лікарні та управління охорони здоров’я. Аби і надалі отримувати страховий стаж для нарахування пенсії, медсестри погоджувались із протиправною пропозицією і щомісяця перераховували зі своїх зарплатних банківських карток всі отримані гроші у вигляді заробітної плати на банківську картку старшої медичної сестри одного з відділень. Остання своєю чергою перераховувала ці кошти на банківську картку головної медичної сестри лікарні, яка знімала їх зі свого рахунку готівкою та відносила до керівних кабінетів управління охорони здоров’я мерії.

Схема розкрадання діяла близька чотирьох років, з 2016 року по березень 2020 року, за цей час з бюджету поцупили понад 200 тис. грн. У складі змовників, що за такою схемою незаконно отримували гроші з медсестер, які залишались вдома по догляду за дітьми, поки що двоє посадових осіб лікарні (саме вже названі старша та головна медсестри) та заступник керівника управління охорони здоров’я міськради. Вони вже фігурували в кримінальних новинах, адже наразі є підсудними в кримінальній справі щодо ОЗГ хабарників, що зараз розглядається в суді. Під час обшуку, який відбувався ще за першого візиту правоохоронців до лікарні в рамках самі тієї кримінальної справи, і було виявлено документи та електронні носії інформації, що якраз зараз підтверджують цю нову виявлену схему протиправної діяльності.

Нагадаємо, під час тодішнього обшуку кабінетів начальника управління охорони здоров’я, депутата Олександрійської міської ради сьомого скликання Тетяни Темник та її заступника Світлани Євсеєвої, було вилучено 120 тисяч гривень, які були розкладені на декілька куп та, імовірно, передбачались для передачі «нагору», про що «Тексти.Олександрія» вже повідомляли раніше. «Схема зловмисників була досить проста і не вирізнялась винахідливістю. Медичні сестри, яким виписувались «завищені», з точки зору очільників медичних закладів міста, премії, віддавали гроші у вигляді готівки старшим медичним сестрам. Потім ці керівники різних сестринських колективів зносили «навар» безпосередньо до кабінету начальниці управління охорони здоров’я. Там гроші і розподіляли на декілька напрямків. Кому конкретно віддавали гроші невідомо, однак як можна судити із фото, розподіл здійснювався на чотири напрямки. Не виключено, що внаслідок злочинної схеми самі представники медичних закладів, окрім міських “небожителів”, отримували копійчану вигоду.

За цим епізодом детективами слідчого управління Нацполіції області та працівниками управління стратегічних розслідувань в Кіровоградській області, під процесуальним керівництвом прокуратури області, розслідування вже завершено. Матеріали слідства передано до суду, відбувається судовий розгляд справи, про що ми теж повідомляли.

Центр нефрології теж зацікавив правоохоронців: наразі відбуваються слідчі дії

Однак і це не вся інформація про кримінальні справи, що стосуються діяльності керівництва медичною галуззю міста. Як стало відомо «Тексти.Олександрія», матеріали перевірки та документи, що були вилучені в міській лікарні під час проведених раніше обшуків в рамках кримінальної справи щодо згаданого вже ОЗГ хабарників, які стосуються будівництва в Олександрії центру нефрології, детективами обласного управління Нацполіції України виділені в окреме кримінальне провадження та за ними розпочато досудове слідство. Нагадаємо, цей центр гемодіалізу, на якому не один рік піарився мер Степан Цапюк зі своїм оточенням, став об’єктом дослідження журналістів та правоохоронців на предмет законності використання багатомільйонних сум бюджету та лобіювання певних інтересів.

Як відомо, до цього часу так і немає інформації про існування будь-якої будівельної документації, яку суд вимагає надати для з’ясування того, яким чином було використано більше 10 мільйонів гривень бюджетних коштів. Незважаючи на це, напередодні місцевих виборів міська влада повідомила про відкриття цього центру гемодіалізу.

Зокрема міська влада повідомила, що 16 жовтня відбулось «офіційне відкриття Центру нефрології та діалізу». Також у пресрелізі зазначається, що «новозбудоване приміщення має комфортні умови для лікування і відпочинку хворих та роботи медичного персоналу, а апарати гемодіафільтрації Fresenius, встановлені тут, одні із найкращих по всій Україні.

Із міського бюджету на найближчий місяць роботи Центру нефрології та діалізу були виділені кошти на закупівлю медикаментів, витратних матеріалів та заробітну плату працівникам. За штатним розписом співробітників буде 17, серед них завідувач відділенням, 2 лікаря-нефролога, п’ять медичних сестер, санітарки, інженер, технік. Весь медичний персонал пройшов відповідне навчання». У тексті міської ради не зазначено, що на сьогодні залишається не з’ясованим головне питання – чи є безпечною та можливою для використання будівля центру і чи можна її взагалі виважати такою, що може використовуватись для лікування чи надання іншої допомоги і перебування там медичного персоналу.

Пресреліз обласної прокуратури про викриття нової схеми у міській лікарні

«Викрито службових осіб медичного закладу на привласненні бюджетних коштів, призначених для виплат медпрацівникам

Кіровоградська обласна прокуратура здійснює процесуальне керівництво у кримінальному провадженні за фактом привласнення бюджетних коштів  шляхом зловживання службовим становищем службовими особами одного із комунальних  медичних  підприємств м. Олександрія  (ч. 3 ст. 191 КК України).

Досудовим розслідуванням встановлено, що службові особи комунальної медичної установи та посадова особа управління охорони здоров’я Олександрійської міської ради з метою заволодіння бюджетними коштами, у період з 2016 року по березень 2020 року, зловживаючи своїм службовим становищем, внесли недостовірні відомості до офіційних документів привласнивши у такий спосіб грошові кошти призначені для виплат заробітної плати медичним працівникам комунального закладу. Наразі сума встановлених досудовим розслідуванням збитків становить майже 200 тис гривень.

У рамках розслідування, сьогодні, 19 листопада, у медичному закладі проведено санкціоновані обшуки, у ході яких вилучено первинну бухгалтерську, банківську та наказну документацію, а також  інші речові докази по справі.

Слідчі дії тривають, встановлюються всі обставини справи.

Досудове розслідування кримінального провадження здійснюють слідчі СУ ГУНП в Кіровоградській області»

Фото: колаж із використанням фото зі стоку

pixabay.com авторів cromaconceptovisual та Memed_Nurrohmad

Залишити коментар