Право на житло в Олександрії під загрозою: ОСББ “Спортивне 22”

Право на житло в Олександрії під загрозою. Це право є у Конституції України: «Кожен має право на житло». А наступна стаття Основного Закону говорить про право на достатній життєвий рівень для людини та її сім’ї. І це за словами найвищого закону України житло, їжа та одяг. Це той мінімум без якого існування неможливе.

Фото: keresi72 / pixabay.com
Скріншот https://zakon.rada.gov.ua/

Адже якщо люди приходять у своє житло ввечері після роботи і там їх очікує атмосфера, яку інакше, ніж словом «війна» не описати, то це і є не тільки порушене, але і відібране право на житло. І на перспективу комфортного, нормального життя у власній оселі. І що найзагрозливіше: це право нині під каблуком приватних осіб. А потурають визискувачам посадовці Олександрійської міської ради різного калібру.

Історія ОСББ В Олександрії: романтичний початок та кримінальне сьогодні

У цієї історії романтичний початок. Все починалось із райдужних мрій збудувати щасливе місто мрії із справедливими головами об’єднань співвласників багатоквартирних будинків. Саме вони мали прийти і приходять на зміну комунальним монополістам та приватним ЖЕКам, які свого часу стали синонімом розкрадань та безпорадності.

Але зараз химери минулого вже нікому не страшні. Підприємливі, але нечесні на руку ділки опиняються біля керма окремих ОСББ. І це все через лінь чи байдужість більшості жителів будинку. А іноді — через неспроможність знайти серед сусідів людину, яку дійсно варто призначити управителем. Так і перетворюються окремі ОСББ у практично неконтрольовану державою чи місцевою владою «сіру» зону неправедних прибутків та визискування, яку захоплюють спритники із кримінальними талантами.

Як шалені 90-ті з’явились у житті олександритів у 2022 році

Реальну кількість будинків що підпали під управління шахраями чи очільниками, що не гребують красти гроші у односельців складно назвати. Імовірно що їх чимало, але люди мовчать до того часу, поки все це можна терпіти. З тих самих причин — когось поставити іншого на посаду проблематично. А почати «війну» з правлінням чи головою ОСББ — це перетворити своє життя на пекло. У цих структур повна, абсолютна влада над будинком. Звісно, за умов, що інші люди мовчать, не цікавляться життям будинку і їм однаково що за стіною у сусіда.

Однак навіть за таких умов, «гарячих» точок — чимало. Одна з них не так давно стала темою сюжету на обласному ТРК «Вітер». Проблема ОСББ — жителі будинку вважають, що очільники ОСББ, який управляє будинком по вулиці 6 Грудня, 91.

Прозорість у роботі ОСББ повністю відсутня, вважають жителі будинку. Детально про цю історію можна дізнатись у сюжеті який переказує всі емоції та факти, а зрештою піднімає насправді характерні проблеми для об’єднань співвласників.

Характерна цитата з цього сюжету заступника очільника управління житлово-комунального господарства міста Віталія Бондаренка: «Якщо виникають подібні спори і мешканці цього будинку вважають, що чинний голова ОСББ не справляється зі своїми обв’язками або зловживає наданими  повноваженнями вони мають право ініціювати позачергові вибори і вибрати інше правління. У разі виявлення якихось неправомірних дій мешканці будинку і співвласники мають право звертатися до відповідних правоохоронних органів і вирішувати справу по суті». Як покаже час до поліції та у всі інстанції жителям будинку у конкретному ОСББ можливо і дійсно варто звертатись.

Але зараз про іншу гарячу точку — ОСББ «Спортивне 22» де очільник Ольга Казьміна.

ОСББ «Спортивне 22»: кримінальне провадження за привласнення майна шляхом зловживання службовим становищем, простіше – розкрадання

Точка кипіння в згаданому ОСББ досягає піку, адже криза між співвласниками будинку та працівниками досягла максимуму. Наприклад, за словами працівниці, що прибирає територію будинку, голова ОСББ відібрала у неї банківську зарплатну картку. Саме на цю картку жінка отримує свою зарплату. Ця двірник після погроз голови, вирішила не сваритись із очільницею. Половину грошей керівник ОСББ тепер забирає собі.

Ціна ж людської праці на думку голови ОСББ має бути у розмірі не більше мінімальної заробітної плати. Інші гроші, мовляв, йдуть на зарплату бухгалтеру. А картка — це гроші, які отримують інші люди і тому не можна, щоб вони були у жінки, яка кожного дня працює у дворі та прибирає сміття. Бо це «людські гроші». Жінка побоюється, що на цю картку можуть і кредит оформити іще якісь маніпуляції зробити. І тому написала заяву у поліцію.

Місцевий підрозділ поліції дослідив обставини справи і порушив кримінальне провадження. Як інформували жінку, у якої відібрали банківську картку, це провадження відкрито за частиною першою статті 191 Кримінального кодексу України. А саме ця стаття говорить про відповідальність за вчинення злочину пов’язаного із привласненням, розтратою майна або заволодіння ним шляхом зловживання службовим становищем. За цією статтею правопорушників можуть притягнути до максимальної відповідальності у вигляді позбавлення волі на строк до 4 років із позбавленням права обіймати певні посади чи займатися певною діяльністю на строк до трьох років.

Фото: yaftia / pixabay.com

За словами жінки, видавали їй «зарплату», яку такою складно навіть і назвати, готівкою по два рази на місяць шматками по 1,4 тисячі і по 1 тисячі. Відомості вона не підписувала. А свідків коли давались гроші готівкою, немає.

Але це лише один фрагмент купи конфліктів які склались на сьогодні. Якщо зібрати все разом, то складається враження, що навіть об’єднавшись і намагаючись змінити ситуацію у будинку, жителі не можуть реально скористатись своїм правом обирати голову, контролювати гроші ОСББ і взагалі мати право голосу. Та імовірно це відбувається не тому, що вони неспроможні знайти іншого очільника ОСББ чи не можуть порядкувати у будинку. А тому що у справу втрутились, як це не дивно, нинішні депутати та чиновники, які почали відверто «кришувати» діяльність голови. «Кришувати» у розумінні давати вказівки і повідомлення. Зараз детальніше про те, чого навіть у найглухіші часи правління екс-мера не відбувалось. Бо іноді боялись людей та закону.

«Проблеми почались майже одразу, з часу, коли ми погодились обрати з червня 2021 року голову правління Казьміну. Ми навіть не уявляли, що почне відбуватись, коли ця людина, яку ми знали як нашу сусідку та здавалось би позитивну людину стане очільницею ОСББ», — коментує ситуацію одна із членів ОСББ Тетяна Соловйова.

За словами Т. Соловйової добиватись справедливості доводиться через те, що в ОСББ почались системні негаразди. Нова голова ОСББ усунула від контролю справ за роботою об’єднання правління ОСББ та тих його членів, які вказували на прорахунки і пропонували шляхи їх вирішення. Мабуть через те, що це просто не входило у її плани.

«Ревізійна комісія провела ревізію діяльності ОСББ з часу роботи об’єднання до кінця вересня. У акті ревізійної комісії є великий перелік недоліків. Перший і найважливіший — ревізійній комісії чомусь не надали документи для перевірки. Тобто оригінали якщо десь і зберігаються, то невідоме де і чи є вони взагалі. Комісія намагалась дізнатись як витрачаються зібрані сотні тисяч гривень. Із наявної інформації можете зробити самі висновки — питань більше ніж відповідей».

Із цим твердженням складно не погодитись. Адже якщо все, що викладено у акті є на 100% точним, тоді з ОСББ відбуваються речі, які можна назвати, наприклад, дивними. Зокрема, у акті ревізійної комісії від 25 січня 2021 року говориться, що заплановано за 7 місяців зібрати маже півмільйона гривень плати за обслуговування будинку та прибудинкової території (чи по-старому — квартплату). Але чомусь очільник ОСББ говорить про зібрані 308 тисяч. Витрати ж склали 105 тисяч по даним голови, а заплановано витрат на 152 тисячі.

Планувалось зарезервувати на надзвичайні події резервний фонд у розмірі 195 тисяч. А виходить, що витрати склали лише 173 тисячі. Резервного фонду у будинку немає і досі, зазначено у акті. Тобто має бути 195 тисяч, а фонду нуль?

За інформацією ревізійної комісії із готівкою у ОССБ теж дивні маніпуляції відбуваються. Наприклад, використання останньої взагалі не передбачено – все тільки через банк. Проте голова знімала готівку і щоразу, щомісяця, більші суми. Одні із відомих останніх — 5 тисяч за місяць. За грудень обліку готівки взагалі нема. А за півроку, з рахунків ОСББ знято 16,5 тисяч гривень готівки.

Ще у будинку вирізані металеві конструкції у підвалі і в під’їздах. Невідомо куди ділись гроші за імовірно зданий металобрухт. І взагалі навіщо це було зроблено і хто дав право розпоряджатись цим майном співвласників, не зрозуміло.

Чому такі негаразди в ОСББ і чому мовчить голова?

Всі ці негаразди голові ОСББ, мабуть, відомі. Проте реагування немає. «Спроб збирати правління та жителів будинку для з’ясування того, що коїться чи навпаки дізнатись, що все гаразд не було. Все якраз навпаки. Замість того щоб господарювати разом, нам почали відверто затикати рота, щоб ми, мовляв, не втручались у роботу голови. Схоже на те, що наш спільний будинок якимось дивом став чиєюсь приватною власністю, а ми – рабами на побігеньках», — говорить Т. Соловйова.

Наприкінці грудня в ОСББ терпець урвався. Жителі будинку створили ініціативну групу з 11 жителів, які поставили на порядок денний питання скликання нових загальних зборів. Там хотіли заслухати звіт правління і звіт ревізійної комісії. І все б так і сталось, а неправильні з точки зору жителів будинку рішення голови, мабуть, припинились би. Якби не «зовнішні сили».

«Я вважаю, що дотримались всіх процедур і статуту ОСББ. Повідомили всім про місце і час проведення засідання – 30 січня 2022 року о 14.00. І вручили 131 мешканцю будинку повідомлення про збори. Провести мали засідання згідно із попередніми домовленостями, у приміщенні колишнього районного будинку культури», — розповідає далі Т.Соловйова. А от далі починаються дуже цікаві речі. Хтось почав тиснути на адміністративні важелі. Бо інакше пояснити те, яким чином розвивались події, складно.

Заступник олександрійського мера телефоном погрожує від імені Кузьменка звільненням

«Я працюю у аграрному коледжі. До мого керівництва зателефонувала депутат Кіровоградської обласної ради та заступник Олександрійського міського голови Ірина Чемерис. Вона почала говорити, що я якимось чином заважаю голові ОСББ працювати і повинна припинити брати участь у організації зборів. Більше того, моєму керівнику сказали, що якщо я не припиню перейматись цим питанням, мене звільнять з роботи, бо про це дізнається Сергій Кузьменко. І тоді буде погано. Ще одній жительці будинку відправили СМС-повідомлення від очільника іншої державної структури. У цьому листуванні ставилась вимога не заважати роботі Казьміній і дати «попрацювати хоч рік».

Ірина Чемерис. Фото: VITER TV / youtube.com

В будинку почали вивішувати оголошення, де говорилось, що крім голови ОСББ ніхто, мовляв, не може скликати збори.

Я навіть не знаю як це прокоментувати. Я коли це почула то спочатку оніміла. Невже часи телефонного права повертаються? Чи вони і не минули? Яким чином заступник мера та депутат облради має право погрожувати мені звільненням, і тим більше від імені мера? І у мене є, відверто кажучи, глибокі сумніви про те чи має право так вчиняти депутат облради. Але і це ще не все.

Коли ми все ж почали проводити збори нам відмовили у наданні приміщення для проведення. Екс-районний будинок культури несподівано відправили на «карантин». Цікаво те, що це зараз власність обласної ради, де депутатом є та сама громадянка Ірина Чемерис.

Ми змушені проводити зібрання на майданчику біля колишнього РДК. Несподівано до нас приїхав наряд поліції. Звісно поліцейські поїхали до райвідділу без звинувачень чи протоколів, не розуміючи як може порушуватись карантин, якщо всі у масках і на нормальній віддалі один від одного.

На зборах були присутні чоловіки, які відверто намагались зривати їх, перекрикувати, вчиняти галас.

Не виключено, що це була одна із спроб зірвати їх. Сама ж голова сиділа у авто поруч і спостерігала за зборами.

І що найцікавіше — їй про збори повідомили поштою. Але вона чи не захотіла особисто брати участь чи свідомо проігнорувала зібрання. Мабуть, з тієї причини, що не знала про що говорити і як звітувати», — говорить депутат районної ради, жителька будинку Т.Соловйова.

Зрештою збори вирішили провести процедуру відкликання голови з посади.

Жителі будинку просять припинити втручання чиновників

«У мене є глибокі сумніви, що про ситуацію знає особисто Олександрійський міський голова Сергій Кузьменко. І всі ці слова просто якийсь дивний шантаж. Чи «головокружение от успехов». Крім того, я побачила, що поліція реагує на ситуацію тверезо, а не по «чарівній паличці». Тому сподіваюсь, що правоохоронці, мер і його помічники розберуться у ній. Ми не просимо його втручання, але просимо забезпечити припинення тиску зі сторони його підлеглих. І організації зустрічі із представниками ОСББ, яку ми ніяк не можемо провести. Адже ніхто не має право втручатись у діяльність ОСББ. Це — грубе порушення закону. Я скажу, як депутат Олександрійської районної ради, в повноваженнях якої є і робота із виборцями в Олександрійській міській громаді, що дії окремих чиновників, на мою думку, є грубим порушенням депутатської етики і етики службовців місцевого самоврядування. І ці порушення можуть і мають стати підставою для розгляду питання на комісії з депутатської етики Кіровоградської обласної ради. Використання адміністративного тиску – неприпустиме», – вважає депутат і житель будинку.

Чому і які є імовірні зв’язки у пані Казьміної із представниками місцевої влади до кінця не зрозуміло. Проте це і не важливо. Важливе інше. Конституційне право людей на захист свої домівки. Зрозуміло і те, що люди будуть до кінця захищати будинок. Іншого виходу у них немає і навряд чи буде. Тому схоже, що ця історія ще матиме продовження.

Залишити коментар